Secrets and Lies
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Everyone has a life that no one else knows about.
 
HomeLatest imagesSearchRegisterLog in

 

 Sympathy for the devil

Go down 
2 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
AuthorMessage
Nicholas Lemon

Nicholas Lemon


Posts : 1212
Join date : 2012-09-01

Sympathy for the devil - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Sympathy for the devil   Sympathy for the devil - Page 2 Icon_minitimeSat Sep 01, 2012 1:06 pm

In cateva ore, efectul trecuse iar Nicholas deja incepea sa isi mai revina, sa fie iar cu capul pe umeri desi era ametit si intreg corpul ii era amortit. Isi pregati biletul de avion si se uita la ceas.
-Mai am cinci ore si plec. ii zise Keirei.
Nu stia daca avea sa se mai intoarca vreodata, ar fi fost idiot sa revina insa era atat de imprevizibil incat niciodata nu stiai ce avea sa faca de fapt.
Totusi, pentru Keira ar fi ramas acolo insa nu credea ca era nevoie de el.
Back to top Go down
Natalie Belmondo

Natalie Belmondo


Posts : 1216
Join date : 2012-09-01

Sympathy for the devil - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Sympathy for the devil   Sympathy for the devil - Page 2 Icon_minitimeSat Sep 01, 2012 1:09 pm

-Nu pleca. sopti.
Privea in gol, dar stia ca nu vroia sa plece. Era indragostita de el pana peste cap si tot ce vroia era sa fie acolo cu ea.
-Vreau sa ramai cu mine...nu ma lasa singura. sopti privindu-l.
Se intoarse spre acesta si isi musca buzele privindu-l. Ii parea rau ca il respinse de doua ori chiar, dar nu se simtea in stare sa o faca, mai ales ca el fusese drogat.
-Imi pare rau pentru mai devreme. spuse.
Scoase banii si ii lasase pe masa pentru cele doua pliculete desi de unul nu se atinse, dar era mai ok asa.
Back to top Go down
Nicholas Lemon

Nicholas Lemon


Posts : 1212
Join date : 2012-09-01

Sympathy for the devil - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Sympathy for the devil   Sympathy for the devil - Page 2 Icon_minitimeSun Sep 02, 2012 12:08 am

Se ridica din pat si isi lua din bar o sticla de whisky si turna intr-un pahar, adaugad cateva cubui de gheata si il dadu in cele din urma pe gat. Simtea cum traheea ii ardea intr-un mod halucinant insa acea senzatie trecu imediat, acum Nicholas simtindu-se bine.

Cinci ore. Ultimele. Atat ii mai ramasese inainte de plecare. Putea urca in avion, lasand totul in urma, visand la cum va fi viata lui de-acum inainte. Isi facuse de prea multe luni planuri de "carpire" a vietii lui deja consumata cu fiecare praf tras pana in acest moment.
Totusi, acea persoana din fata lui nu il lasa sa plece. Il facea sa se gandeasca de doua ori si nu vroia sa isi schimbe planurile caci isi dorea sa fuga mai mult decat orice altceva. Putea s-o ia cu el, pana la urma insa nu multi aveau curajul sa fuga iar poate ca si tanara se incadra in categoria asta.

Se aseza pe un scaun si lua bancnota de la Keira ce se afla acum pe masa si isi scoase bricheta. Ii dadu foc, stiind ca bruneta nu va accepta sa isi primeasca banii inapoi si ofta, lasandu-si privirea in jos.
-Ok, raman. Pentru tine. zise dand foc si la biletul de avion. Ce te face sa crezi ca totusi vei fi mai bine cu mine? intreba din curiozitate, privind-o fix.

In California avea o groaza de probleme, insa cand venea vorba de Keira putea da totul uitarii. Isi amintea de primul fum tras, la 15 ani, primul viol in urma caruia victima ramase insarcinata. Violul avusese loc i urma cu cinci luni. Nu stia ce se intamplase pana la urma, daca aceasta avortase sau pastrase copilul dar de multe ori vruse sa se intereseze. Amanase la urma urmei, caci era prea las.
-Fericita? o intreba ironic pe Keira si ii lua mana intr-a lui.
Back to top Go down
Natalie Belmondo

Natalie Belmondo


Posts : 1216
Join date : 2012-09-01

Sympathy for the devil - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Sympathy for the devil   Sympathy for the devil - Page 2 Icon_minitimeSun Sep 02, 2012 2:26 am

Nu se asteptase sa ramana pentru ea. Il privi uimita, si doar schita un mic zambet. Cand dadu foc bacnotei lasate de ea pe masa nu spuse nimic.
- Daca esti tu aici, stiu ca nu o voi lua razna. Sopti.
Asa era. Cand era Nick prin preajma, era altcumva, nu se mai gandea la ziua de maine, sau ce se va intampla si totusi arse biletul de avion sa ramana cu ea.
Il privea in ochi, strangandu-l usor de mana.
-Mersi..ca ramai. Sopti sarutandu-l pe obraz.
Acum era treaza, drogurile trecand spre norocul ei.
Back to top Go down
Nicholas Lemon

Nicholas Lemon


Posts : 1212
Join date : 2012-09-01

Sympathy for the devil - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Sympathy for the devil   Sympathy for the devil - Page 2 Icon_minitimeSun Sep 02, 2012 2:33 am

Ofta si isi scoase toate hainele din geanta, aruncandu-le inapoi in sifonier.
-Stii ca pentru tine as face mai mult de-atat. zise aprinzandu-si o alta tigara si se aseza langa ea. Era, cumva persoana la care tinea cel mai mult si multa vreme o considerase sora, insa acum totul se schimbase si o vedea altfel. Oricum, el nu era ce ii trebuia brunetei. Ea avea nevoie de cineva care sa o protejeze 24 din 24 iar el era incapabil sa faca asa ceva.
Back to top Go down
Natalie Belmondo

Natalie Belmondo


Posts : 1216
Join date : 2012-09-01

Sympathy for the devil - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Sympathy for the devil   Sympathy for the devil - Page 2 Icon_minitimeSun Sep 02, 2012 2:41 am

-Atunci de ce nu e nimic intre noi? sopti oftand incet.
Il iubea la naiba si vroia sa fie cu el, dar habar nu avea de ce nu facea nimic in privinta asta.
-Tin la tine, foarte mult. continua .
Privea peretele din fata ei acum, habar nu avea de ce, dar pur si simplu se simtea intr-un fel aiurea ca il oprise sa plece de acolo, doar sa ramana cu ea. Isi puse capul pe umarul lui muscandu-si usor buza inferioara . O durea acum, mai ales ca isi mai facuse doua rani, dar nu conta asta chiar deloc.
Back to top Go down
Nicholas Lemon

Nicholas Lemon


Posts : 1212
Join date : 2012-09-01

Sympathy for the devil - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Sympathy for the devil   Sympathy for the devil - Page 2 Icon_minitimeSun Sep 02, 2012 2:44 am

Rase usor auzind-o si ofta privind-o. Isi puse o mana peste a ei si ridica din umeri usor.
-Pentru ca nu sunt bun pentru tine. ii zise punandu-si un brat in jurul ei.
Stia ca nu o merita si mai stia si ca o placea dar nu putea sa faca nimic in privinta asta.
Se astepta de aseenea ca Keira sa nege, insa degeaba, caci Nicholas se cunostea mai bine si stia ce iesiri putea avea cand devenea nervos. Era agresiv si Keira nu merita asta.
Back to top Go down
Natalie Belmondo

Natalie Belmondo


Posts : 1216
Join date : 2012-09-01

Sympathy for the devil - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Sympathy for the devil   Sympathy for the devil - Page 2 Icon_minitimeSun Sep 02, 2012 2:48 am

-De ce esti asa de sigur? sopti chicotind incet.
Nu prea afirmase in fata lui ca tinea la el, mai mult decat era nevoie, dar asta era adevarul. Il vazuse in toate modurile posibile de la romantic pana la agresiv si niciodata nu se daduse in spate cand venea vorba de el.
-Te-am vazut in toate modurile posibile, si daca niciodata nu m-am dat in spate cand a venit vorba de tine nici acum nu o voi face. spuse.
Il stranse usor de mana zambind incet. Doar langa el se simtea atat de bine si in plus nu putea sa fie chiar atat de rau, trecuse prin destule cat sa nu mai conteze persoana care o " ranea."
Back to top Go down
Nicholas Lemon

Nicholas Lemon


Posts : 1212
Join date : 2012-09-01

Sympathy for the devil - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Sympathy for the devil   Sympathy for the devil - Page 2 Icon_minitimeSun Sep 02, 2012 2:51 am

Multi ziceau ca era acru ca o lamaie, si pana si el se intreba daca numele de familie al sau era o simpla ironie. Lemon. Pf.
-Vino aici. ii zise tragand-o si mai mult spre el si ii saruta buzele avand o mana pe parul Keirei. Putea incerca, daca Keira tot vroia sa se joace cu focul. Doar ca Nicholas nu putea garanta ca nu o va arde.
Back to top Go down
Natalie Belmondo

Natalie Belmondo


Posts : 1216
Join date : 2012-09-01

Sympathy for the devil - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Sympathy for the devil   Sympathy for the devil - Page 2 Icon_minitimeSun Sep 02, 2012 2:54 am

Zambi incet si ii raspunse la sarut, avand mana pe obrazul lui. Stia ca se juca cu focul, era constienta in ce se baga, dar vroia sa creada ca avea sa fie bine, pentru ca daca nu o facea sigur o va lua razna si nu vroia acest lucru.
Simtea acei fiori in tot corpul la sarutul lui, dar ii placea acea senzatie pe care o avea in preajma lui, mai puternica ca orice drog posibil.
Nu mai vroia sa continue asa, cu drogurile si tot ce tine de ele, dar nici nu putea sa renunte asa usor. Lasa aceste ganduri deoparte, bucurandu-se de sarutul brunetului, muscandu-l usor de buza.
Back to top Go down
Nicholas Lemon

Nicholas Lemon


Posts : 1212
Join date : 2012-09-01

Sympathy for the devil - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Sympathy for the devil   Sympathy for the devil - Page 2 Icon_minitimeSun Sep 02, 2012 7:00 am

Isi dezlipi buzele de ale Keirei si schita un mic zambet pe chipul sau, privind-o si continua sa isi fumeze tigara. Se simtea foarte obosit si amortit si tot ce vroia era sa doarma macar un pic. Mai intai, insa avea nevoie sa faca un dus fierbinte.
-Ma duc sa fac un dus. ii zise brunetei si intra in baie, incepand sa se dezbrace.
Back to top Go down
Natalie Belmondo

Natalie Belmondo


Posts : 1216
Join date : 2012-09-01

Sympathy for the devil - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Sympathy for the devil   Sympathy for the devil - Page 2 Icon_minitimeSun Sep 02, 2012 9:24 am

Dadu doar afirmativ din cap si se ridica de pe pervaz. Se tranti pe patul lui Nick privind tavanul.
Culmea se simtea bine si spera ca acea stare sa ramana, macar pana maine, dar venind vorba de ea orice era posibil acum.
Ofta incet si inchise ochii fiind obosita. Era cazul sa mearga in camera ei, dar nu se simtea in stare sa se ridice.
Avea sa il astepte pe Nick momentan, iar dupa va vedea ea ce va face.
Back to top Go down
Nicholas Lemon

Nicholas Lemon


Posts : 1212
Join date : 2012-09-01

Sympathy for the devil - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Sympathy for the devil   Sympathy for the devil - Page 2 Icon_minitimeSun Sep 02, 2012 9:55 am

In scurt timp iesi din cabina de dus si se sterse pe corp cu un prosop, infasurandu-l apoi in jurul taliei si isi privi apoi tatuajele de pe bratul drept si de pe piept in oglinda. Avea de gand sa-si mai faca unul, probabil pe antebrat.
Intra inapoi in dormitor si o vazu pe Keira lungita pe patul lui si un mic zambet in coltul gurii ii aparu.
-Stati bine, printesa Dupont? o intreba razand.
Back to top Go down
Natalie Belmondo

Natalie Belmondo


Posts : 1216
Join date : 2012-09-01

Sympathy for the devil - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Sympathy for the devil   Sympathy for the devil - Page 2 Icon_minitimeSun Sep 02, 2012 9:59 am

Incepuse sa rada cand il auzi si il privi calma si scotand limba la el.
-Foarte bine, dar era necesar sa ma faceti printesa? intreba razand.
Se ridica putin , dar se tranti la loc, patul lui fiind destul de confortabil.
-Ai un pat foarte confortabil. spuse ganditoare si l privi din nou.
Doar atunci observa ca era intr-un prosop si ii analiza tatuajele, un mic zambet aparandu-i pe buzele rosii.
Back to top Go down
Nicholas Lemon

Nicholas Lemon


Posts : 1212
Join date : 2012-09-01

Sympathy for the devil - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Sympathy for the devil   Sympathy for the devil - Page 2 Icon_minitimeSun Sep 02, 2012 10:04 am

-Atunci il putem testa, ce zici? intreba in gluma pe un ton pervers, referitor la cea de-a doua eplica a Keirei si zambi usor.
Se intoarse cu spatele si deschise usile sifonierului pentru a-si cauta ceva cu care sa se imbrae dar parca ar mai fi stat asa, in prosop.
Back to top Go down
Natalie Belmondo

Natalie Belmondo


Posts : 1216
Join date : 2012-09-01

Sympathy for the devil - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Sympathy for the devil   Sympathy for the devil - Page 2 Icon_minitimeSun Sep 02, 2012 10:07 am

-Atunci de ce mai cauti haine de schimb?intreba razand.
Nu o facuse cu el mai devreme pe motiv ca era drogat si ea mult prea emotiva, incat nu mai avusese mult si se sinucidea, dar asta era alta poveste.
Continua sa stea intinsa pe pat privindu-l amuzata stiind ca o va lua pe buna dreptate replica ei, dar nu mai conta acum.
Back to top Go down
Nicholas Lemon

Nicholas Lemon


Posts : 1212
Join date : 2012-09-01

Sympathy for the devil - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Sympathy for the devil   Sympathy for the devil - Page 2 Icon_minitimeSun Sep 02, 2012 10:11 am

-Ca sa ai ce sa dai tu jos. ii zise facandu-i cu ochiul si incepu sa rada.
Se tranti pe pat langa ea si deschise un sertar, unde se aflau mai multe plicuri. Evident, sertarul era incuiat cu cheia.. Scoase un pliculet de cocaina si il privi pentru cateva clipe. Ii facea cu ochiul, parca-parca il invita sa se drogheze pentru a doua oara in acea seara.
Back to top Go down
Natalie Belmondo

Natalie Belmondo


Posts : 1216
Join date : 2012-09-01

Sympathy for the devil - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Sympathy for the devil   Sympathy for the devil - Page 2 Icon_minitimeSun Sep 02, 2012 10:14 am

Ii lua plicul din mana.
- Te rog, nu te mai droga...cel putin nu in seara asta. Spuse serioasa.
Normal ca ii pasa de sanatatea lui si nu mai vroia ca acesta sa se drogheze, cel putin nu in acea seara , ca va vrea si ea dupa doar pentru a se simti bine sau nici ea nu stia de ce.
Il privi in ochi, stiind ca va face urat ca ii luase plicul din mana.
Privi mai atenta, observand ca era cocaina si inghiti in sec pe moment.
Back to top Go down
Nicholas Lemon

Nicholas Lemon


Posts : 1212
Join date : 2012-09-01

Sympathy for the devil - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Sympathy for the devil   Sympathy for the devil - Page 2 Icon_minitimeSun Sep 02, 2012 10:21 am

Isi inclesta maxilarul si ii smulse plicul cu cocaina din mana insa nu il deschise deocamdata ci il baga inapoi in sertar. Stia ca tinerei ii revenise cheful insa nu avea de gand sa-i mai dea droguri.
-Am nevoie de droguri, ce nu intelegi? intreba usor iritat si isi lasa iarasi capul pe perna, devenind usor agitat.
Back to top Go down
Natalie Belmondo

Natalie Belmondo


Posts : 1216
Join date : 2012-09-01

Sympathy for the devil - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Sympathy for the devil   Sympathy for the devil - Page 2 Icon_minitimeSun Sep 02, 2012 10:24 am

- Atunci da-i drumul, dar asta nu te va face sa ma opresti sa ma droghez si eu din nou. Spuse.
Stia ca reactiona violent cand venea vorba de droguri, dar nu ii pasa. Isi musca usor buzele si privea acum tavanul.
-Poate ar fi mai bine sa plec.spuse.
Se ridica de pe pat calma si incepuse sa se incalte.
Back to top Go down
Nicholas Lemon

Nicholas Lemon


Posts : 1212
Join date : 2012-09-01

Sympathy for the devil - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Sympathy for the devil   Sympathy for the devil - Page 2 Icon_minitimeSun Sep 02, 2012 10:27 am

Cand o auzi simtea ca se enerva incetul cu incetul si asta nu era de bine. Iar cand Keira se ridica din par si incepu sa se incalte, simtea cum ii sareau rotitele din cap.
O lua de mana, trantind-o pe pat si se puse deasupra ei.
-Nu pleci nicaieri! spuse printre dinti tinandu-i incheieturile intr-o mana.
Nu era bine ca devenea violent insa nu se putea controla.
Back to top Go down
Natalie Belmondo

Natalie Belmondo


Posts : 1216
Join date : 2012-09-01

Sympathy for the devil - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Sympathy for the devil   Sympathy for the devil - Page 2 Icon_minitimeSun Sep 02, 2012 10:31 am

Tresari cand o trase spre pat, fiind deasupra ei acum.
-Nick , lasa-ma...spuse privindu-l speriata.
Nu ii placuse niciodata cand se enerva in preajnma ei, dar acum nu mai conta .
-Te rog...sopti.
Back to top Go down
Nicholas Lemon

Nicholas Lemon


Posts : 1212
Join date : 2012-09-01

Sympathy for the devil - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Sympathy for the devil   Sympathy for the devil - Page 2 Icon_minitimeSun Sep 02, 2012 10:34 am

In cateva clipe o si scapa de tricou si o ignora total sau mai bine zis, era atat de nervos, ca nici nu o auzise cand il rugase sa o lase in pace. Ii saruta buzele intr-un mod brutal, lasandu-se peste ea mai mult si isi puse cealalta mana pe talia ei.
Stia ca trebuia sa-si revina insa deocamdata ii era imposibil.
Back to top Go down
Natalie Belmondo

Natalie Belmondo


Posts : 1216
Join date : 2012-09-01

Sympathy for the devil - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Sympathy for the devil   Sympathy for the devil - Page 2 Icon_minitimeSun Sep 02, 2012 10:37 am

Incepuse sa tremure, cand o scapase de tricou fiind doar in sutien acum.
Nu ii raspunse la sarut, nu putea in felul acela.
Incerca sa isi elibereze mainile, dar nu avea nici o sansa. Se ruga doar ca Nick sa se opreasca .
-Nick...te rog, opreste-te. Spuse.
Nu vroia sa o ia razna iar, nu asa vroia sa fie cand se culca cu el.
Back to top Go down
Nicholas Lemon

Nicholas Lemon


Posts : 1212
Join date : 2012-09-01

Sympathy for the devil - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Sympathy for the devil   Sympathy for the devil - Page 2 Icon_minitimeSun Sep 02, 2012 10:40 am

Imediat cum realiza ce era pe punctul de a face, se opri si isi dadu ochii peste cap oftand, insa nu ii dadu drumul la maini.
-Scuze. zise, dandu-se de pe ea si isi aprinse o tigara, ducandu-se la geam.
Respira greu, insa incerca sa se calmeze si sa nu faca vreo prostie.
Back to top Go down
Sponsored content





Sympathy for the devil - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Sympathy for the devil   Sympathy for the devil - Page 2 Icon_minitime

Back to top Go down
 
Sympathy for the devil
Back to top 
Page 2 of 7Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Secrets and Lies :: Hostel :: Balcony.-
Jump to: