Secrets and Lies
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Everyone has a life that no one else knows about.
 
HomeLatest imagesSearchRegisterLog in

 

 Sympathy for the devil

Go down 
2 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
AuthorMessage
Nicholas Lemon

Nicholas Lemon


Posts : 1212
Join date : 2012-09-01

Sympathy for the devil - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Sympathy for the devil   Sympathy for the devil - Page 4 Icon_minitimeSun Sep 02, 2012 12:13 pm

-Mersi. ii zise oftand si cobori din masina.
In cateva minute aunse in camera lui si isi inchise usa cu cheia, primul sau impuls fiind acela de a mai scoate un plic de cocaina, insa isi aminti ca sertarul era incuiat iar cheia era la Keira. Se lovi cu capul de usa, dand apoi un pumn in usa si injura printre dinti. Avea nevoie de cheia aia in acel moment!
Back to top Go down
Natalie Belmondo

Natalie Belmondo


Posts : 1216
Join date : 2012-09-01

Sympathy for the devil - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Sympathy for the devil   Sympathy for the devil - Page 4 Icon_minitimeSun Sep 02, 2012 12:14 pm

Isi aminti ca cheia ramase la ea, asa ca intra bine mersi in camera si merse sa faca dus. Iesise dupa vreo zece minute, fiind doar intr-un prosop si ofta trantindu-se pe pat. Era obosita, se intamplasera mult prea multe in acea seara incat sa mai poata sa faca ceva .
Back to top Go down
Nicholas Lemon

Nicholas Lemon


Posts : 1212
Join date : 2012-09-01

Sympathy for the devil - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Sympathy for the devil   Sympathy for the devil - Page 4 Icon_minitimeSun Sep 02, 2012 12:17 pm

Isi amintea ca ascunsese niste plicuri de marijuana in talpile adidasilor atunci cand isi facuse geanta pentru a pleca, insa nu le desfacu acum ci continua sa se plimbe prin camera, fiind usor agitat si isi trecu mainile prin par dand un picior in usa, cu putere.

Dadu buzna in camera Keirei, fara sa bata la usa si o privi cum statea pe pat doar in prosop.
-Da-mi cheia. Acum! zise pe un ton taios, incepand sa isi piarda controlul.
Back to top Go down
Natalie Belmondo

Natalie Belmondo


Posts : 1216
Join date : 2012-09-01

Sympathy for the devil - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Sympathy for the devil   Sympathy for the devil - Page 4 Icon_minitimeSun Sep 02, 2012 12:19 pm

Se ridica privindu-l.
-Nu! Poti sa faci ce vrei tu, in momentul asta chiar nu imi pasa daca iti pierzi controlul. Doar ce ai venit din spital ca te-a mancat sa iei mai mult decat era nevoie. spuse serioasa.
Nu avea sa ii dea acea cheie nici in ruptul capului, orice ar face.
Back to top Go down
Nicholas Lemon

Nicholas Lemon


Posts : 1212
Join date : 2012-09-01

Sympathy for the devil - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Sympathy for the devil   Sympathy for the devil - Page 4 Icon_minitimeSun Sep 02, 2012 12:21 pm

-Putin imi pasa de drogurile din sertar, vreau doar nenorocita aia de cheie! Am marijuana in camera si hasis, asa ca nu am nevoie de cocaina acum! Cheia! racni la ea insa incerca sa se calmeze stiind ca nu era bine sa fie agresiv prin preajma Keirei.
Back to top Go down
Natalie Belmondo

Natalie Belmondo


Posts : 1216
Join date : 2012-09-01

Sympathy for the devil - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Sympathy for the devil   Sympathy for the devil - Page 4 Icon_minitimeSun Sep 02, 2012 12:23 pm

-Nu. Nu te mai droghezi in seara asta. spuse serioasa stand in fata lui acum. Termina odata ! Vrei sa te omori sau ce naiba e in capul tau? Nu ti-a ajuns toata paranoia si durerea in care ai fost in astea trei ore? spuse nervoasa .
Tot nu avea de gand sa ii dea cheia aia pentru nimic. Si daca ar fi fost ultimul lucru ce il va face.
Back to top Go down
Nicholas Lemon

Nicholas Lemon


Posts : 1212
Join date : 2012-09-01

Sympathy for the devil - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Sympathy for the devil   Sympathy for the devil - Page 4 Icon_minitimeSun Sep 02, 2012 12:25 pm

-E viata mea si ma priveste ce fac! Nu vreau sa te mai bagi! zise nervos si se tranti pe pat. Acum realiza ca avea nevoie de un centru de dezintoxicare, insa nu vroia sa se gandeasca la asta momentan. Nu avea vointa necesara ca sa treaca peste asta.
Back to top Go down
Natalie Belmondo

Natalie Belmondo


Posts : 1216
Join date : 2012-09-01

Sympathy for the devil - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Sympathy for the devil   Sympathy for the devil - Page 4 Icon_minitimeSun Sep 02, 2012 12:27 pm

-Foarte bine. spuse si ii dadu cheia. Distruge-te, dar pe mine sa nu ma mai cauti. marai .
Intra in baie se schimba si isi luase geanta.
-Felicitari, esti un mare geniu in tot ce faci. Daca stiam ca faci asa, nu te opream sa pleci. Imi pare rau ca te iubesc! tipa la el si pleca din apartament nervoasa.
Back to top Go down
Nicholas Lemon

Nicholas Lemon


Posts : 1212
Join date : 2012-09-01

Sympathy for the devil - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Sympathy for the devil   Sympathy for the devil - Page 4 Icon_minitimeSun Sep 02, 2012 12:30 pm

Cand o vazu cum pleca, incepea iarasi sa devin agitat si nu era ok. Se ridica de pe pat, ducandu-se dupa ea si o prinse de mana , tragand-o spre el.
-Stai, nu pleca! Imi pare rau pentru tot. spuse strangand-o in brate si isi inchise ochii.
Back to top Go down
Natalie Belmondo

Natalie Belmondo


Posts : 1216
Join date : 2012-09-01

Sympathy for the devil - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Sympathy for the devil   Sympathy for the devil - Page 4 Icon_minitimeSun Sep 02, 2012 12:32 pm

Vru sa il respinga, dar nu putuse. Se lasa in bratele lui oftand incet si il lovi in piept.
-Esti un idiot cand faci asa. sopti.
Il intelegea pana la un punct, dar nu mai putea sa continue asa, avea sa se distruga si nu asta vroia defapt.
-Nu trebuia sa tip la tine, dar ma enervezi cand faci asa . continua.
Back to top Go down
Nicholas Lemon

Nicholas Lemon


Posts : 1212
Join date : 2012-09-01

Sympathy for the devil - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Sympathy for the devil   Sympathy for the devil - Page 4 Icon_minitimeSun Sep 02, 2012 12:35 pm

Depresia combinata cu paranoia incepeau sa-si spuna cuvantul dar nu mai conta asta.
O tinea in brate pe Keira si, fara sa mai stea pe ganduri o saruta brusc avand o mana pe parul ei, si cealalta in jurul tinerei.
Back to top Go down
Natalie Belmondo

Natalie Belmondo


Posts : 1216
Join date : 2012-09-01

Sympathy for the devil - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Sympathy for the devil   Sympathy for the devil - Page 4 Icon_minitimeSun Sep 02, 2012 12:37 pm

Ii raspunse la sarut, desi era uimita de cat de repede se putea schimba. Avea mana pe obrazul lui acum, continuand sa il sarute si spera sa nu se mai ajunga sa mearga cu el la spital, ca data viitoare avea sa il lege de pat doar sa nu mai puna mana pe droguri.
Back to top Go down
Nicholas Lemon

Nicholas Lemon


Posts : 1212
Join date : 2012-09-01

Sympathy for the devil - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Sympathy for the devil   Sympathy for the devil - Page 4 Icon_minitimeMon Sep 03, 2012 4:49 am

Se uita la ceas si vazu cat de tarziu era, asa ca se uita la Keira pentru cateva momente.
-Ok, ma duc la culcare. Noapte buna. ii zise sarutand-o din nou si se indrepta spre camera lui.
Back to top Go down
Natalie Belmondo

Natalie Belmondo


Posts : 1216
Join date : 2012-09-01

Sympathy for the devil - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Sympathy for the devil   Sympathy for the devil - Page 4 Icon_minitimeMon Sep 03, 2012 4:52 am

-Ai grija. spuse oftand incet.
Pasi in camera ei, inchizand usa si se tranti pe pat fiind rupta de oboseala. Sigur avea sa doarma pana a doua zi. Se schimbase rapid in ceva comod si adormi instantaneu cum se puse in pat din nou.
Back to top Go down
Nicholas Lemon

Nicholas Lemon


Posts : 1212
Join date : 2012-09-01

Sympathy for the devil - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Sympathy for the devil   Sympathy for the devil - Page 4 Icon_minitimeMon Sep 03, 2012 4:56 am

A doua zi, se trezi nervos si nici nu stia de ce. Era atat de prost-dispus, incat nu avea chef de absolut nimic. Se duse in bucatarie si isi facu o cafea in care nu puse pic de zahar si ramase pe scaun, gustand din cafea.
Back to top Go down
Natalie Belmondo

Natalie Belmondo


Posts : 1216
Join date : 2012-09-01

Sympathy for the devil - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Sympathy for the devil   Sympathy for the devil - Page 4 Icon_minitimeMon Sep 03, 2012 5:00 am

Se trezi a doua zi, o durea tot corpul si apoi isi aminti cam tot ce se intamplase. Isi musca buzele, ridicandu-se din pat si merse sa faca un dus.
Ofta incet simtind apa calda cum ii curgea pe corp si parca se simtea mai bine. Iesi doar intr-un prosop asezandu-se pe canapea.
Back to top Go down
Nicholas Lemon

Nicholas Lemon


Posts : 1212
Join date : 2012-09-01

Sympathy for the devil - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Sympathy for the devil   Sympathy for the devil - Page 4 Icon_minitimeMon Sep 03, 2012 5:08 am

Isi aprinse o tigara. N-avea pofta de mancare, vroia doar sa stea si sa astepte sa-i revina cheful de viata. Ii trimise mesaj Keirei sa vina la el in apartament, insa credea ca dormea. Oricum, avea sa o astepte.
In acel moment primi un telefon de la Amy, cea pe care o violase si ii spuse pe un ton cald ca va veni la el sa ii faca o mica vizita. In mod normal, aceasta ar fi trebuit sa il urasca insa stia ca il iubea. Totusi, banuia ca venea la el cu un alt scop si deci avea sa vada.
Back to top Go down
Natalie Belmondo

Natalie Belmondo


Posts : 1216
Join date : 2012-09-01

Sympathy for the devil - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Sympathy for the devil   Sympathy for the devil - Page 4 Icon_minitimeMon Sep 03, 2012 5:12 am

Citi mesajul si se ridica de pe pat, schimbandu-se. Ajunse destul de repede in apartamentul lui si intra fara sa mai bata.
-Neata. spuse zambind incet.
Back to top Go down
Nicholas Lemon

Nicholas Lemon


Posts : 1212
Join date : 2012-09-01

Sympathy for the devil - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Sympathy for the devil   Sympathy for the devil - Page 4 Icon_minitimeMon Sep 03, 2012 5:13 am

Isi intoarse capul si o vazu pe Keira. Ii zambi, sarutand-o scurt pe frunte.
-Neata. ii sopti imbratisand-o usor.
Back to top Go down
Natalie Belmondo

Natalie Belmondo


Posts : 1216
Join date : 2012-09-01

Sympathy for the devil - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Sympathy for the devil   Sympathy for the devil - Page 4 Icon_minitimeMon Sep 03, 2012 5:14 am

-Cum te simti? intreba avand degetele pe obrazul lui acum si zambi incet.
Vroia sa vada cum se simte, dupa seara pe care au avut-o, dar ehh acum nu mai conta nimic. Pentru bruneta tot ce conta este ca Nick sa fie bine.
Back to top Go down
Nicholas Lemon

Nicholas Lemon


Posts : 1212
Join date : 2012-09-01

Sympathy for the devil - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Sympathy for the devil   Sympathy for the devil - Page 4 Icon_minitimeMon Sep 03, 2012 5:20 am

-Bine. ii spuse zambindu-i si auzi soneria. Se uita spre usa, si ii spuse Keirei sa astepte un pic.
Cand deschise usa, o vazu pe Amy in fata lui. Avea doua pungi in mana si tinea intr-o alta mana un bebelus. Banuia Nicholas ca era nou-nascut, n-avea nici o saptamana.
-Um...buna. ii zise privind-o si se incrunta, facandu-i loc sa intre.
-Salut, Nicholas. ii zise blondina si ofta, privind-o pe Keira, continuand sa tina bebelusul in brate.
Amy era mult mai slabita, si purta peruca, Nicholas isi putea da seama ca ceva era in neregula. Spera doar ca bebelusul nu era al lui.

Back to top Go down
Natalie Belmondo

Natalie Belmondo


Posts : 1216
Join date : 2012-09-01

Sympathy for the devil - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Sympathy for the devil   Sympathy for the devil - Page 4 Icon_minitimeMon Sep 03, 2012 5:31 am

Isi facuse o cafea, stand acum pe scaun si o privi putin pe tanara. Nu spuse nimic, doar zambi usor si isi puse cafeaua in cana, asteptandu-l pe Nick.
Back to top Go down
Nicholas Lemon

Nicholas Lemon


Posts : 1212
Join date : 2012-09-01

Sympathy for the devil - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Sympathy for the devil   Sympathy for the devil - Page 4 Icon_minitimeMon Sep 03, 2012 5:34 am

-Este copilul tau, Nicholas. zise tanara privindu-l si i-l dadu pe micut sa-l tina in brate.
Nick simti un gol in stomac si incerca sa tina bebelusul in brate desi habar n-avea cum se tinea.
-N-am facut avort, am vrut copilul asta. Dar sunt bolnava, am cancer si nu pot sa am grija de el. Asa ca mi se pare normal sa stea la tatal lui si nu la altcineva. zise blondina lasand pungile pe canapea.
-Nu stiu ce sa zic. spuse Nick. Nu ma descurc si...incepu apoi ofta privindu-l pe micut, usor incruntat.
Back to top Go down
Natalie Belmondo

Natalie Belmondo


Posts : 1216
Join date : 2012-09-01

Sympathy for the devil - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Sympathy for the devil   Sympathy for the devil - Page 4 Icon_minitimeMon Sep 03, 2012 5:36 am

Aproape ca se inecase cu cafeaua cand auzise ca tanarul avea un copilas. Isi musca buzele, privindu-l si se vedea ca nici el nu stiuse pana in acel moment. Privi cana de cafea, fara sa se miste din bucatarie, oricum nu avea cum sa il ajute in acea situatie.
Back to top Go down
Nicholas Lemon

Nicholas Lemon


Posts : 1212
Join date : 2012-09-01

Sympathy for the devil - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Sympathy for the devil   Sympathy for the devil - Page 4 Icon_minitimeMon Sep 03, 2012 5:38 am

-Vreau sa-l dau spre adoptie.
-Nu! striga tanara privindu-l. E trecut pe numele tau si vreau sa ramana la tine! Te rog...il ruga incepand sa planga si Nicholas privi in alta parte. Stia ca era o responsabilitate, nu era ca si cum trebuia sa tina un caine.
-Amy, uite. Un copil trebuie sa creasca intr-o familie normala, din cate stiu eu, nu cu un tata drogat. spuse afisand un zambet vag cand il privi pe micut.
Back to top Go down
Sponsored content





Sympathy for the devil - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Sympathy for the devil   Sympathy for the devil - Page 4 Icon_minitime

Back to top Go down
 
Sympathy for the devil
Back to top 
Page 4 of 7Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Secrets and Lies :: Hostel :: Balcony.-
Jump to: