Secrets and Lies
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Everyone has a life that no one else knows about.
 
HomeLatest imagesSearchRegisterLog in

 

 - sell me your soul

Go down 
2 posters
AuthorMessage
Josh "Stones" Rolling

Josh


Posts : 3
Join date : 2012-09-01

- sell me your soul Empty
PostSubject: - sell me your soul   - sell me your soul Icon_minitimeSun Sep 02, 2012 7:52 am

  • Josh îşi închide ochii pentru câteva secunde bune, apoi se lăsă purtat de către chelenriţă spre scenă, o dată cu încă un toboşar. Se aşeză pe scaunul din faţă fără să ştie de ce. Se încruntă, şiind că trebuia să cânte doar melodiile care le plac celor din public. A început cu ceva uşor, anume Mama do de la Pixie Lott, melodie pe care, aparent, o ştiau toţi din sală, marcând astfel absenţa vocalistei care trebuia să cânte cu ei. Se încruntă, prinzând mai bine ţigara între buze, aruncându-şi din când în când privirea către uşă, aşteptând să apară cineva care să-l salveze din infernul ăsta. Nu avea niciun chef să stea acolo şi să îşi irosească timpul pe ei. Nu erau mai mult de zece. Brusc, prin mintea sa, imaginile acelor chipuri speriate, înfricoşate, i-au zburat prin minte şi nu îşi putu abţine un zâmbet larg. Era nebun, ştia asta. Dar nu era sigur că era un defect.
Back to top Go down
Amanda Lorelay Jenkins

Amanda Lorelay Jenkins


Posts : 3
Join date : 2012-09-02

- sell me your soul Empty
PostSubject: Re: - sell me your soul   - sell me your soul Icon_minitimeSun Sep 02, 2012 8:08 am

Intra in cafeneau din oras, sperand ca acolo va putea sa-si alunge plictiseala. Expira aerul nociv al tigarii, pasind inainte. Localul era plin de oameni care fredonau o melodie pe care nu o ascultase in viata ei. Scana cu privirea intreaga incapere, ochii oprinduse pe chitaristul saten. Isi fuma tigara acolo, in prag, asteptand ca acesta sa termine melodia. Trecu cu limba peste buzele de un rosu intens, asezandu-se la o masa mica, dintr-un colt retras, de unde putea observa tot ce se intampla in jurul ei. Comanda o bere, aruncandu-si piciorele pe masa. Cizmele ei erau murdare.
Back to top Go down
Josh "Stones" Rolling

Josh


Posts : 3
Join date : 2012-09-01

- sell me your soul Empty
PostSubject: Re: - sell me your soul   - sell me your soul Icon_minitimeSun Sep 02, 2012 8:28 am

Se uită, încruntat la fata care se profilase în cadrul uşii şi pe buzele sale se formează un rânjet pervers. Totuşi, se întoarce cu privirea sa ciocolatie înapoi la chitară, jucându-se cu degetele pe grif, făcându-şi astfel de lucru până când, în cele din urmă, pe lângă şatenă trece Peter, colegul său. O urmăreşte cu privirea făcându-şi drum către o masă, şi, când termină de cântat, se ridică, aruncând chitara peste câteva mese, până când blondinul o prinde, oarecum şocat.
E treaba ta ce faci, dar am venit aici să mă îmbăt. îi spune Josh pe un ton rece şi sare de pe scenă făcându-şi drumul încet către bar. Îşi ia o bere, uitându-se din când în când discret la şatenă. Ştia că se va distra în seara asta.
Back to top Go down
Amanda Lorelay Jenkins

Amanda Lorelay Jenkins


Posts : 3
Join date : 2012-09-02

- sell me your soul Empty
PostSubject: Re: - sell me your soul   - sell me your soul Icon_minitimeSun Sep 02, 2012 9:15 am

Bau din sticla, cautand prin buzunare ceva cu care sa se joace, insa nu gasii decat un medalion vechi, pe care mama sa i-l daruise. Il arunca pe jos, gandindu-se cat de proaste putuse sa fie ma-sa, fara sa-si dea seama ca ea suferea. Pufni, evident enervata de amintirele cu ea.
Isi intoarse privirea catre tanarul saten. Ii auzise cuvintele si zambi in sinea ei. Aprinse inca o tigara si incepu sa-l studieze, observand ca acesta ii arunca cate o privire din cand-in-cand. Atentia lui incepu sa trezeasca ceva inauntrul ei, ceva ce nu simtise niciodata. Un sentiment plin de dorinta...
Back to top Go down
Sponsored content





- sell me your soul Empty
PostSubject: Re: - sell me your soul   - sell me your soul Icon_minitime

Back to top Go down
 
- sell me your soul
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» you've saved my soul

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Secrets and Lies :: City :: Café.-
Jump to: