Secrets and Lies
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Everyone has a life that no one else knows about.
 
HomeLatest imagesSearchRegisterLog in

 

 Eyes on fire

Go down 
2 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
AuthorMessage
Nicholas Lemon

Nicholas Lemon


Posts : 1212
Join date : 2012-09-01

Eyes on fire - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Eyes on fire   Eyes on fire - Page 4 Icon_minitimeTue Sep 25, 2012 11:44 am

Dupa ce se imbraca, se duse in baie dupa ea si ofta. Dupa fata ei se vedea ca nu-i convenea.
-Nat, stii ca nu-mi place...dar n-am ce sa fac. zise privind-o si ii lua mana intr-a lui.
Back to top Go down
Natalie Belmondo

Natalie Belmondo


Posts : 1216
Join date : 2012-09-01

Eyes on fire - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Eyes on fire   Eyes on fire - Page 4 Icon_minitimeTue Sep 25, 2012 11:47 am

-Nick a trecut aproape o saptamana de cand ne-am intors. Nu am mai stat deloc impreuna deloc nu mai apucam sa vorbim. Aproape in fiecare noapte trebuie sa pleci.spuse oftand obosita. Las-o asa te rog, nu mai conteaza, du-te te asteapta toti. Spuse incet.
Back to top Go down
Nicholas Lemon

Nicholas Lemon


Posts : 1212
Join date : 2012-09-01

Eyes on fire - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Eyes on fire   Eyes on fire - Page 4 Icon_minitimeTue Sep 25, 2012 11:50 am

Ofta, scotand un mic marait, si incerca sa nu se enerveze, desi era imposibil. Cu toate astea, stia ca Natalie avea dreptate...
Dadu telefon la cei de la spital si le spuse sa se descurce fara el, ori sa-l deconecteze pe individ de la aparate, caci oricum avea sa moara. Decat sa se certe cu Natalie, mai bine nu se mai ducea nicaieri. Nu-i pasa de niciun om, de viata niciunui pacient.
-Si gata, nu mai plec nicaieri. Multumita? o intreba privind-o si ofta incet.
Back to top Go down
Natalie Belmondo

Natalie Belmondo


Posts : 1216
Join date : 2012-09-01

Eyes on fire - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Eyes on fire   Eyes on fire - Page 4 Icon_minitimeTue Sep 25, 2012 11:54 am

-Uite nu vreau sa lasi viata unui om in aer din cauza mea Nick . Spuse oftand.
I se facuse rau, asa ca nu dura mult sa se lase pe gresia rece si sa verse din nou, simtind ca o va lua razna.
Back to top Go down
Nicholas Lemon

Nicholas Lemon


Posts : 1212
Join date : 2012-09-01

Eyes on fire - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Eyes on fire   Eyes on fire - Page 4 Icon_minitimeTue Sep 25, 2012 12:00 pm

-Nu-mi pasa de vata acelui om, ok? spuse incruntat si se lasa pe vine langa ea, punandu-si mana pe parul brunetei. Nu intelegea de ce ii venise asa brusc sa verse, dar ceva nu era in regula, nu era normal sa se intample asta asa, pur si simplu.
-Haide sa te intinzi in pat. zise ajutand-o sa se ridice, devenind deja ingrijorat.
Back to top Go down
Natalie Belmondo

Natalie Belmondo


Posts : 1216
Join date : 2012-09-01

Eyes on fire - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Eyes on fire   Eyes on fire - Page 4 Icon_minitimeTue Sep 25, 2012 12:02 pm

-Nick... Du-te serios, mie imi pasa stiind ca il poti ajuta. Ai salvat atatia oameni. Sopti.
Se tinea de el, mergand spre pat. Nu stia cum si ce sa ii zica.
Back to top Go down
Nicholas Lemon

Nicholas Lemon


Posts : 1212
Join date : 2012-09-01

Eyes on fire - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Eyes on fire   Eyes on fire - Page 4 Icon_minitimeTue Sep 25, 2012 12:06 pm

O lua in brate si o duse in dormitor, asezand-o pe pat..
-Stai aici, ma duc sa iti fac un ceai. spuse zambind slab si cobori la etaj. Puse de ceai si primi telefon de la medicii din echipa lui. Le dadu indicatii prin telefon iar apoi inchise si se intoarse inapoi in dormitor, punand cana cu ceai pe noptiera. Se aseza pe marginea patului si ofta usor, incruntandu-se, gandindu-se ce ar fi putut sa fie. Dar nu reusea sa isi dea seama ce, varsaturile puteau insemna atat de multe lucruri...
-Ai mancat azi ceva ce nu ti-a placut? o intreba usor ingrijorat.
Back to top Go down
Natalie Belmondo

Natalie Belmondo


Posts : 1216
Join date : 2012-09-01

Eyes on fire - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Eyes on fire   Eyes on fire - Page 4 Icon_minitimeTue Sep 25, 2012 12:08 pm

Se intinse pe pat , stand ghemuita si ofta.
- Esti medic si nu iti dai seama? Intreba oftand incet. Sunt insarcinata, asta incercam sa vorbesc cu tine de o saptamana. Spuse incet privind in alta parte.
Back to top Go down
Nicholas Lemon

Nicholas Lemon


Posts : 1212
Join date : 2012-09-01

Eyes on fire - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Eyes on fire   Eyes on fire - Page 4 Icon_minitimeTue Sep 25, 2012 12:12 pm

Ramase blocat cand o auzi. Nu stiuse ca mai varsase pana atunci, fusese poate prea ocupat ca sa bage de seama ca ceva nu era in regula cu Natalie...dar...nu-i venea sa creada. Afisa pe chip un zambet...
-Trebuia sa-mi zici dinainte ca te simti rau, n-am stiut ca ai mai varsat, iarta-ma...spuse oftand si isi musca buza inferioara privind-o si mangaindu-i chipul. Chiar fusese un idiot ca o neglijase.
Back to top Go down
Natalie Belmondo

Natalie Belmondo


Posts : 1216
Join date : 2012-09-01

Eyes on fire - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Eyes on fire   Eyes on fire - Page 4 Icon_minitimeTue Sep 25, 2012 12:14 pm

-Nu am avut cand, lucrezi mult si habar nu am stiut cum naiba sa iti zic ca ma simt rau. Sopti punandu-si usor mana peste a lui. Nu ai de ce sa iti ceri iertare, nu ai facut nimic rau. spuse zambind incet.
Back to top Go down
Nicholas Lemon

Nicholas Lemon


Posts : 1212
Join date : 2012-09-01

Eyes on fire - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Eyes on fire   Eyes on fire - Page 4 Icon_minitimeTue Sep 25, 2012 12:17 pm

O saruta incet, avand o mana pe chipul ei iar apoi o privi.
-Totusi, esti sigura sigura? intreba, parca nevenindu-i sa creada.
Era atat de fericit, ca ii venea sa urle.
Back to top Go down
Natalie Belmondo

Natalie Belmondo


Posts : 1216
Join date : 2012-09-01

Eyes on fire - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Eyes on fire   Eyes on fire - Page 4 Icon_minitimeTue Sep 25, 2012 12:18 pm

Ii raspunse la sarut, zambind incet.
- Da sunt sigura, am fost dusa si la spital Nick, chiar asa chior esti? Spuse amuzata.
Back to top Go down
Nicholas Lemon

Nicholas Lemon


Posts : 1212
Join date : 2012-09-01

Eyes on fire - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Eyes on fire   Eyes on fire - Page 4 Icon_minitimeTue Sep 25, 2012 12:20 pm

Cand auzi ca ajunsese si la spital, ii pieri zambetul de pe chip.
-Cand dracu? intreba deja enervat. Cum? Cine te-a dus?
Se mira ca ii scapasera asa multe...
Back to top Go down
Natalie Belmondo

Natalie Belmondo


Posts : 1216
Join date : 2012-09-01

Eyes on fire - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Eyes on fire   Eyes on fire - Page 4 Icon_minitimeTue Sep 25, 2012 12:22 pm

-Umm marti, incepusem sa vars de luni , si marti mi-a fost si mai rau. Niste colegi de la facultate . Spuse oftand.
Back to top Go down
Nicholas Lemon

Nicholas Lemon


Posts : 1212
Join date : 2012-09-01

Eyes on fire - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Eyes on fire   Eyes on fire - Page 4 Icon_minitimeTue Sep 25, 2012 12:24 pm

-Si astia n-au gura sa vorbeasca? intreba amuzat dar si enervat totodata.
Lua cana de pe noptiera si i-o dadu incet.
-Uite, bea putin ceai...spuse oftand.
Back to top Go down
Natalie Belmondo

Natalie Belmondo


Posts : 1216
Join date : 2012-09-01

Eyes on fire - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Eyes on fire   Eyes on fire - Page 4 Icon_minitimeTue Sep 25, 2012 12:26 pm

-Te-am auzit de la ginecologie cum urlai pe holuri pe nu stiu cine ca nu a facut nu stiu ce.spuse razand.
Lua cana de ceai si bau cateva guri din ea.
Back to top Go down
Nicholas Lemon

Nicholas Lemon


Posts : 1212
Join date : 2012-09-01

Eyes on fire - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Eyes on fire   Eyes on fire - Page 4 Icon_minitimeTue Sep 25, 2012 12:29 pm

Ranji si intr-un final rase, clatinand usor din cap.
-Mda. Lasand asta la o parte acum...spuse razand.
Bine, el mereu urla la ceilalti subordonati de-ai lui, de aceea multi ziceau ca e al dracu dar nu ii pasa de ei.
Back to top Go down
Natalie Belmondo

Natalie Belmondo


Posts : 1216
Join date : 2012-09-01

Eyes on fire - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Eyes on fire   Eyes on fire - Page 4 Icon_minitimeTue Sep 25, 2012 12:31 pm

Lasa cana pe noptiera apoi si ofta usor privindu-l.
-In fine, nu mai conteaza acum nimic, doar faptul ca sunt insarcinata si ca tu nu esti un pachet de nervi inca.spuse zambind dulce, stiind cat de usor se enerva Nick.
Back to top Go down
Nicholas Lemon

Nicholas Lemon


Posts : 1212
Join date : 2012-09-01

Eyes on fire - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Eyes on fire   Eyes on fire - Page 4 Icon_minitimeTue Sep 25, 2012 12:34 pm

-Nu ma enerva. zise pe un ton amenintator in gluma si incepu sa rada, sarutand-o din nou. O sa avem cel mai dulce bebe. spuse zambind.
Back to top Go down
Natalie Belmondo

Natalie Belmondo


Posts : 1216
Join date : 2012-09-01

Eyes on fire - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Eyes on fire   Eyes on fire - Page 4 Icon_minitimeTue Sep 25, 2012 12:35 pm

Incepuse sa rada si ii raspunse la sarut.
-Sau doi.spuse zambind inocenta.
Back to top Go down
Nicholas Lemon

Nicholas Lemon


Posts : 1212
Join date : 2012-09-01

Eyes on fire - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Eyes on fire   Eyes on fire - Page 4 Icon_minitimeTue Sep 25, 2012 12:36 pm

Rase incet si ridica din umeri.
-Nu conteaza...zise zambindu-i.
Back to top Go down
Natalie Belmondo

Natalie Belmondo


Posts : 1216
Join date : 2012-09-01

Eyes on fire - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Eyes on fire   Eyes on fire - Page 4 Icon_minitimeTue Sep 25, 2012 9:38 pm

Chicoti incet si ii mangaie usor obrazul, simtindu-se bine acum. Nu dura mult sa se ridice si sa fuga la baie sa verse din nou, stand pe gresia rece desi ii venea sa se dea cu capul de pereri, durand-o tot corpul.
Back to top Go down
Nicholas Lemon

Nicholas Lemon


Posts : 1212
Join date : 2012-09-01

Eyes on fire - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Eyes on fire   Eyes on fire - Page 4 Icon_minitimeWed Sep 26, 2012 6:07 am

O aseza iarasi pe pat si scoase din sertar o pastila ca sa nu mai verse si ii dadu si cana cu ceai ca sa ia pastila.
Back to top Go down
Natalie Belmondo

Natalie Belmondo


Posts : 1216
Join date : 2012-09-01

Eyes on fire - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Eyes on fire   Eyes on fire - Page 4 Icon_minitimeWed Sep 26, 2012 6:08 am

Ofta incet si luase cana de ceai si pastila, intinzandu-se dupa.
Back to top Go down
Nicholas Lemon

Nicholas Lemon


Posts : 1212
Join date : 2012-09-01

Eyes on fire - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Eyes on fire   Eyes on fire - Page 4 Icon_minitimeWed Sep 26, 2012 6:12 am

-Ai tai stiu de sarcina? o intreba zambindu-i si ii mangaie chipul incet.
Back to top Go down
Sponsored content





Eyes on fire - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Eyes on fire   Eyes on fire - Page 4 Icon_minitime

Back to top Go down
 
Eyes on fire
Back to top 
Page 4 of 7Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
 Similar topics
-
» Eyes on fire
» But her eyes tell a different story

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Secrets and Lies :: City :: Streets.-
Jump to: